On craigslist you can buy a mini fridge for 50 bucks tops. If you turn it all the way cool it usually freezes throughout.

$7.00 - $1.50 = $5.50 more per feeding per animal

Your sig says you have 4 ball pythons. 5.50 x 4 is 22 bucks per feeding. You could probably find a fridge for that much and your snakes would be safe from getting mauled. Every subsequent feeding you can think of it as saving/earning over 20 dollars. I'm confused why you haven't done that math yourself yet, combined the numbers with the knowledge of the dangers of feeding live, and made the obvious choice.

Are you THAT limited on space?