Why spend a butt load on one snake when you can get 2 very nice looking Mojaves and produce your own. If you produce them you have a chance of making more than one. And it'll cost you around a grand or so for a pair of Mojaves. And you'll be more proud of what you did rather spend all on one snake.
Good Luck