Quote Originally Posted by Pork Chops N' Corn Bread View Post
I'm a highschool student and I can afford to feed 13(I think thats the count now) snakes, how someone couldn't afford to care for a single giant is beyond me. Even with only about 100$ a week coming in, I can afford to buy rat food and bedding for about 70 breeders on top of new racks and enclosures and frozen rats.

Even if you are feeding a large retic and you order frozen from rodent pro, you are looking at rodent pro, for 10 10-11.75 lb rabbits, it is only 211$ shipped to me, thats about 20$ a week if you were to feed that size rabbit 1 time a week. Even I could afford that being a full time student and part time employee!!
yeah being in highschool you dont really have the responsibilities, like rent, car insurance, gas, registration, school. live up the high school. its a little different when your out