Really that's up to you...but I keep on hand the disposable single-use kind. Re-usable @ 2 for $20 doesn't sound expensive to me... Not for saving my pet's lives.
I'm mainly comparing to prices I've seen in the states - I've seen packs of 10 for $20 online sometimes which seems amazing to me!