How much do you usually pay per bag? And what size do you get? Im gonna start out with the pine pellets because I won't have any prego or nursing females for a while. I will be starting with weanlings. I found 40 lb bags of equine fresh for right under 5 bucks I believe. That should be pretty cost efficient. Would you recommend pine shavings to mix in with it anyways? Or are the pine pellets enough for now?
Thanks for your help,
SC