haha welcome.

friendly word of advice though, give it some time young avid one.

There's nothing worse than bitting off more than you can chew, or afford.

----

I started off with one ball python, and it quickly grew to 10 balls, and 2 boas within the next 6 months. The boas alone cost me $40.00 a month. Another $80 or so for the pythons.. $2.00 a week doesn't sound bad when you think about feeding a snake but when you multiply that 10 fold, or 20, or 30 it gets a little harder haha.

Cheers,
Chris.