i was only planning on buying the amount i'd need per month so that i wouldn't have to worry about them going bad due to having too many. i figured
1 rat per week = 4-5 rats per month or
buy 1 10-25 pck (depending on the size of the rat)...that would be 2-5 months of food for 1 snake. i think thats a better deal then buying 3-4 rats for almost $10.
mr.s - the frozen rats i was talking about are different sizes & different prices but they ranged from $5-$8 for all of them & they only come in 3 pcks...not a good deal in my opinion.