Back when I was breeding ASFs. I Paid $20 for an ASFs trio (1.2). I spend maybe $40 for the weaned tubs I made and everything that went in it. I bought a 25 Lb. bag of hog feed for $14~. I still have that bag. I dont breed anymore though. So other than the initial set up cost, I didnt spend anything but the ocasional pine shaving bag.
Now that I dont breed ASFs anymore and I have to run to the store once a week I spend usualy $10 tops. I have 4 BPs. So it comes to an average of $40 a month.