I had a rack built for me by a friend of mine. The materials cost $100 and he wants $100 for labor. So this means with flexwatt it cost me $280 for a 8 shelf rack that can fit both 16 qt and 28 qt tubs. Would you pay this for a rack of this size? Or does the labor charge seem outrageous?