Rich is correct....shipping is about all that you will save if buying at a show...you said for 200 dollars for a DIY, you could spend an extra 100 and get a professionally made one....My question is this...rich for example spent about 110 on his, and it holds 8 adults plus room for hatchlings...Mine cost about 160ish with 7 tubs. How many tubs are in these 300 pro made racks? My guess is probably not as many....Just something to keep in mind...