So I have 6 bps now and all of them eat like hogs... and generally runs me 2 or 3 trips a week to my local reptile shop the owner and I are pretty good friends now maybe only cause I buy like 50% of his rodent stock lol.. he does give me discounts but still isn't enough at 2.25 per rat pup so I would say average weekly costs range from $20 to $30 dependind on the snakes appetite so let's just round it out to about 100$ a month on rat pups so here is my question to others that breed their feeders do you think it would save me money to take on a small breeding colony? :note: my brother also has 4 bps and a corn so I'm sure we would somewhat split costs. I also have a friend to sell to.